onderwerp:
een stomaverpleegkundige kan jou helpen
Caroline Reyntiens is stomaverpleegkundige bij Goed stomahuis. Zij leert je leven met een stoma. Ze staat al voor je ingreep klaar voor jou, en blijft ook daarna een vast aanspreekpunt.
lawine aan vragen
Caroline: ‘Te horen krijgen dat je een stoma moet dragen, roept heel wat vragen op. De eerste vraag die ik vaak te horen krijg is wat een stoma juist is, en wat die doet. Daarna volgen nog heel wat praktische vragen: kan ik een stoma zelf aanleggen, wat mag ik eten en drinken, moet ik andere kleren dragen, kan ik nog gaan werken, mag ik nog sporten, kan ik nog op reis, moet ik mijn stomamateriaal zelf aankopen ... de lijst is lang. Deze vragen brengen vaak een gevoel van onzekerheid met zich mee. Ik beantwoord al die vragen voor jou en zoek mee naar oplossingen. Tegelijkertijd ben ik als stomaverpleegkundige nauw verbonden met je arts en chirurg om je ingreep in goede banen te leiden.’
altijd gespecialiseerd advies op maat
Caroline: ‘Ook na je operatie kan je op mij rekenen. Ik sta voor je klaar bij eventuele problemen met het stomamateriaal, help je om je huid te beschermen ...Wat ook je vraag is, van mij krijg je gespecialiseerd advies. Indien nodig verwijs ik je naar de juiste specialist.
blijf voluit genieten
Caroline: ‘Weet dat je er als stomadrager nooit alleen voorstaat. Ik help je om comfortabel te leven met je stoma zodat je niet aan levenskwaliteit hoeft in te boeten. Zo kan je alles wat je voor je stomaoperatie deed blijven doen.’
krijg advies van onze bandagist stoma
Onze bandagisten en stomareferentieverpleegkundigen van Goed stomahuis begeleiden je voor, tijdens en na je heelkundige ingreep.